1

Wirus 2: Ewolucja - dodatek do gry Wirus

Wirusy, które podbiły świat w zeszłym roku, tym razem stają się jeszcze bardziej odporne i agresywne. Naukowcom udało się jednak przygotować eksperymentalne szczepionki, które pomogą w rozprzestrzenieniu się epidemii.

Wirus 2: Ewolucja nie jest samodzielną grą. To dodatek, który wymaga podstawki, czyli „Wirusa”. Nadal mamy do czynienia z karcianką pełną negatywnej interakcji, której główne zamierzenia się nie zmieniają. Gracze wcielają się tutaj w naukowców, którzy próbują zatrzymać epidemię w laboratorium. Ponieważ każdy z nich zamierza okryć się chwałą, musimy zapomnieć o współpracy. Rywale będą całe czas sabotować naszą ciężką pracę polegającą na utrzymywaniu organów w zdrowej kondycji.

1

Wirus 2: Ewolucja – co w pudełku?

W zestawie znajdziemy 33 karty, podzielone na cztery grupy: organy, zmutowane wirusy, szczepionki eksperymentalne i terapie. Posiadacze podstawki od razu zauważą drobne różnice. Wirusy i szczepionki otrzymały nową ikonkę – są teraz silniejsze od ich wcześniejszych wersji. W organach pojawiła się ponadto zupełnie nowa karta – bioniczna dłoń, której nie da się zarazić ani usunąć z gry. Ciało gracza będzie mogło mieć zatem teraz aż 6 różnych organów (wliczając w to kolorowego jokera).

Największą zmianą stanowią karty terapii. Nowości są cztery. Karty nadgodzin pozwalają zagrać od razu dwie pozostałe karty z ręki. Konsultacja pozwala wymienić się wszystkimi kartami z ręki z innym graczem oraz zagrania jednej z otrzymanych w ten sposób kart. Kwarantanna pozwala usunąć kartę wirusa całkowicie z gry (tzw. nie na stos kart odrzuconych, ale do pudełka). A kombinezon ochronny działa jak tarcza, która anuluje efekt działania dowolnej karty rzucanej przeciwko graczowi, który ją posiada na ręce (kartę kombinezonu się wówczas ujawnia).

W pudełku nie zabrakło też dwóch dodatkowych, pustych kart, które można wykorzystać do stworzenia własnej terapii. Oprawa wizualna się nie zmieniła. Dalej wszystko utrzymane jest w kreskówkowej, zabawnej stylistyce. O ile karty organów pozostały takie same, tak wirusy przeszły ciekawe przeobrażenie – wydają się teraz znacznie groźniejsze. Rewersy kart są takie same, jak te w podstawce, ponieważ gra się całą talią. Łatwo je jednak odseparować od siebie dzięki ikonce widocznej w lewym, dolnym rogu.

1

Wirus 2: Ewolucja – nowości w mechanice

Główne zasady rozgrywki pozostały takie same. Z trzech kart na ręce zagrywamy po jednej i po swoim ruchu dobieramy nową kartę. Celem gry jest uzbieranie przed sobą czterech zdrowych organów. Ponieważ do talii doszedł nam szósty, bioniczny organ, to teoretycznie jest ciut łatwiej, ponieważ karty tej nie da się zarazić żadnym wirusem. Można jednak dalej ją ukraść stosując wybraną kartę terapii.

Bardziej istotną zmianą są mocniejsze karty wirusów (zmutowane) i szczepionek (eksperymentalne). Zmutowanego wirusa nie da się bowiem wyleczyć zwykłą szczepionką z podstawki – trzeba na niej użyć nowej szczepionki eksperymentalnej z dodatku. Z kolei szczepionki eksperymentalne są o tyle potężne, że wystarczy jedna, a nie dwie, by całkowicie uodpornić zdrowy organ. Reszta zasad związanych z działaniem szczepionek i wirusów nie ulega zmianie. Cztery nowe rodzaje terapii również przynoszą świeżość w zabawie, choć nie każda w równym stopniu.

Ponadto w instrukcji znalazły się dwa dodatkowe warianty gry. „Wybuch epidemii” pozwala przyspieszyć grę dla 6 graczy, wykorzystując szczepionki eksperymentalne jak kartę „Kwarantanny” tzn. raz zniszczony wirus odpada całkowicie z gry. Z kolei „Pojedynek” wydłuża nieco grę dla dwojga – w tym trybie konieczne jest zebranie nie czterech, ale pięciu zdrowych organów.

1

Nowe karty, nowe terapie

Zmutowane wirusy – Działają jak zwykłe, lecz uleczyć je można jedynie eksperymentalnymi szczepionkami

Eksperymentalne szczepionki – leczą zwykłe, jak i zmutowane wirusy, lecz mają moc natychmiastowego uodparniania organu. Zdrowego organu, leczonego eksperymentalną szczepionką nie można zarażać. Bioniczny organ – Jedyny w całej talii. Jest mocną kartą, bo ten organ nie będzie ani leczony, ani zarażany. Jest nagrodą, która przybliża szczęśliwca do wygranej. Ta karta nie jest odporna na terapie Nowe terapie

  • Nadgodziny – Uczestnik może wyłożyć pozostałe karty z ręki.
  • Konsultacja – Uczestnik zamienia się kartami z rywalem i nowymi kartami wykonać kolejną akcję (Taki dodatkowy ruch… kosztem zmniejszonej ręki rywala)
  • Kwarantanna – usuwa wirusa nie dość, że z organizmu, to w grze on się nie pojawi. Poczeka on na kolejną rozgrywkę w pudełku.
  • Kombinezon ochronny – Tych kart można użyć w każdej chwili. Służą blokadzie nieprzychylnych dla gracza akcji i odbiciu ich na innych graczach w tym. Użycie kombinezonu nie pozwala na dobranie kart, aż do zakończenia własnej tury.

1

Charakterystyka gry Wirus 2

Tradycyjne metody leczenia okazały się nieskuteczne! Postaraj się opanować epidemię, przenosząc wirusy do kwarantanny. Wykorzystaj szczepionki eksperymentalne i karty innowacyjnych terapii. Nowe wirusy, nowe karty, nowe zasady! Jeszcze bardziej zaraźliwa gra!

Cechy gry:

  • liczba graczy 2 - 6
  • wiek graczy 8+
  • czas gry 20 min

Zalety gry:

  • wyczekiwany dodatek do bestsellerowej gry Wirus!
  • całkowicie nowe karty, wprowadzające jeszcze lepszą zabawę;
  • nowe mechaniki i warianty rozgrywki, największy hit imprez branżowych;
  • prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy serii na zachodzie Europy.