1

Pędzące żółwie, czyli wyścig do sałaty

Żółwie zwykle się nigdzie nie śpieszą, ale kiedy w polu widzenia pojawia się apetyczna sałatka z liści po drugiej stronie łąki, zaczynają wyciągać swoje krótkie nóżki! Jednakże żółwiki nie są długodystansowcami, więc od czasu do czasu muszą odpocząć, najchętniej na grzbiecie innego żółwia, który może je przy okazji podwieźć. Sprawdź, czy jesteś w stanie zmusić swojego żółwia do szybszego biegu. "Wyścig do sałaty" to świetna rozrywka dla całej rodziny. Dzięki prostym zasadom, mogą w nią grać już dzieci 5 letnie. Emocje gwarantowane!

1

„Pędzące żółwie!” – co w pudełku?

Zawartość pudełka

  • instrukcja
  • 5 drewnianych pionków żółwi
  • plansza
  • 52 karty
  • 5 kartoników wyboru koloru żółwia

Wykonanie gry Pędzące żółwi stoi na wysokim poziomie. Wszystkie elementy w nie dużym pudełku są dobrze wykonane, czytelne i przede wszystkim przyjazne dla młodszych dzieci. Żółwie są dość duże, więc nie ma mowy tutaj o zadławieniu się elementem. Oprócz kolorowych żółwików znajdziemy karty, które są czytelne i zrozumiałe nawet dla najmłodszych.

1

Pędzące żółwie – zasady gry

Należy rozłożyć planszę, a następnie ustawić wszystkie żółwie w jednym szeregu obok siebie na polu startu. Niezależnie od liczby graczy, w grze biorą udział wszystkie figurki żółwi. Płytki z żółwiami należy położyć rysunkami do dołu i wymieszać. Każdy z graczy losuje po jednej płytce i sprawdza kolor swojego żółwia. Gracze nie mogą zobaczyć, jakiego koloru żółwie znajdują się na płytkach przeciwników. Jeżeli liczba graczy jest mniejsza niż 5 osób, niewykorzystane płytki z żółwiami należy odłożyć do pudełka, nie ujawniając znajdujących się na nich rysunków. Należy potasować karty w ręku tak, aby inni nie widzieli, co się na nich znajduje. Resztę talii należy położyć rysunkiem do dołu – obok planszy. Grę rozpoczyna gracz, który ostatni jadł sałatę.

Zadaniem każdego gracza jest doprowadzenie swojego żółwia jako pierwszego do grządki z sałatą. Gracz decyduje, którą z pięciu trzymanych w ręku kart wyłoży na stół. Kartę wykłada rysunkiem do góry (wszystkie wyłożone karty kładzie się na jeden wspólny stos). Następnie gracz wykonuje ruch żółwiem widocznym na karcie zgodnie ze znajdującymi się na niej oznaczeniami. Podczas gry, gracze poruszają się więc nie tylko swoimi żółwiami, ale także żółwiami w innych kolorach. Jeżeli żółw wejdzie na pole, na którym znajduje się inny żółw, to wdrapuje się na niego. Na jednym polu może być dowolna liczba żółwi. Przemieszczający się żółw zabiera ze sobą wszystkie żółwie znajdujące się na jego skorupie. Żółwie, które były pod nim, pozostają na dotychczasowym polu. Wyścig kończy się, gdy którykolwiek z żółwi dotrze do sałaty, czyli znajdzie się na ostatnim polu na planszy. W tym momencie wszyscy ujawniają kolory swoich żółwi. Jeżeli na metę dotrze kilka żółwi znajdujących się jeden na drugim, wygrywa żółw będący na samym dole.

1

Dlaczego pokochasz tę grę?

Pędzące żółwie to bardzo ciekawe rozwiązanie kierowane bardziej do młodszych odbiorców, jednak starsze osoby nie będą się nudzić. Choć u wytrawnych graczy Żółwie nie wywołują może wielkich emocji, to jednak młodsi miłośnicy będą mieli sporo frajdy. Do zwycięstwa najważniejszy jest spryt i blef, ale odrobina szczęścia podczas dobierania kart również się przyda. Trzeba również wspomnieć, że gra została bardzo dobrze wykonana. Gra godna polecenia dla rodzin, w których znajdują się młodsi gracze.

Jest to bardzo dobra pozycja również dla osób, które zaczynają zabawę z grami. Klimat i styl gry może nie jest aż tak porywający, jednak Pędzące żółwie dostarczają sporo zabawy i mają bardzo niski prób wejścia.

1

Charakterystyka gry

Cechy gry:

  • wymiary planszy: 18,5 x 37 cm
  • wymiary żółwi: 4 x 1 cm, drewniane
  • wymiary kart: 4,5 x 7 cm
  • wymiary opakowania: 20 x 20 cm
  • liczba graczy: 2-5
  • czas gry: 20 minut
  • wydanie: polskie
  • instrukcja: polska

Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci poniżej 3 roku życia.