Storm Blue – Niebieski Dekoracyjny /09/


malowanie przy „zamkniętych oknach” (LZO = 0 g/l)

10-letni okres przechowywania

efekt wielu kolorów przy zastosowaniu wyłącznie jednej farby

prosty sposób nakładania

hypoalergiczna i ekologiczna

paroprzepuszczalna i antystatyczna

ekonomiczna i kryjąca mikrospękania


Kolor z efektem szlifowanego kamienia (tadelaktu) . Przenikające ze sobą, w różnym nasyceniu, odcienie tego samego koloru, wywołują grę światłocieni tworząc harmonijny wzór, który idealnie udekoruje ściany i podkreśli detale architektoniczne takie jak kominki, kolumny czy słupy.

Intrygujący, szarobłękitny Akwamaryn nada wnętrzu nietuzinkowy charakter. Kolor, zainspirowany naturą i niezwykłą energią minerału Akwamaryn, wyrażający nie tylko odwagę ale dający otoczeniu poczucie pelne relaksu i równowagi. W sypialni czy salonie pozwoli na miłe odprężenie i wyciszenie, a jednocześnie przełamie monotonię i nada aranżacji wyrazistości.

Kolor Storm blue - niebieski dekoracyjny, połączenie tonacji burzowego nieba i spokojnej wody. W kompozycji z neutralnymi barwami linii Harmony 01, 02, 03 wniesie do wnętrza nietuzinkowy charakter oraz uspakajająco-tonizujacy klimat. Idealnie komponuje się w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach. Sanowi świetne tło dla drewna, lnu czy sizalowych dodatków.   

Bardzo prosty sposób nakładania. Dzięki krótkim (ok. 30 cm.) pociągnięciom wałkiem lub pędzlem w różnych kierunkach otrzymamy niepowtarzalny efekt dekoracyjny tła przy minimalnym nakładzie pracy.

Wyjatkową zaletą naszej farby dekoracyjnej, jest możliwość uzyskania efektu przebarwień wielu kolorów przy zastosowaniu wyłącznie jednej farby. 


Farby gliniane EcoPaint to naturalne wykończenie powierzchni w kolorach ziemi.  Są przeznaczone do malowania ścian i sufitów w suchych pomieszczeniach. Tworzą efekt matowej, „przypudrowanej” powierzchni odpowiadające najnowszym trendom designu wnętrz.

Formulacja Farb glinianych EcoPaint oparta jest na naturalnych składnikach w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie mieszkańców oraz w dbałości o czyste środowisko i oszczędne gospodarowanie surowcami. To farby paroprzepuszczalne, składające się jedynie z gliny, miki, pigmentów mineralnych oraz zagęstnika - nie zawierają LZO!


Elementem wyróżniającym nasze farby EcoPaint, jest możliwość zarówno malowania „bez wietrzenia” jak i 10 -cio letni okres przechowywania.


Pełna paleta barw udostępniona jest w galerii zdjęć. Prezentowane kolory na stronie sklepu mogą różnić się od tych w rzeczywistości, dlatego przed zakupem farby proponujemy sprawdzić wybrany kolor z oferowanych próbek.

EUH 210 - Karta charakterystyki dostępna na żądanie.

KARTA INFORMACYJNA

Decorative - farba gliniana do ścian i sufitów w pomieszczeniach suchych (w proszku)

Kolory -   linia Decorative:  08) Stone green - popiel dekoracyjny, (09) Storm blue - niebieski dekoracyjny

Zastosowanie:   uzyskanie powłoki o określonych efektach barwnych i teksturze

Skład:   glina, mika, pigmenty mineralne, zagęstnik, minerały w postaci ziarnistej (0,1÷ 3 mm do 5%)

Zużycie:  ok. 170 ml proszku na 1m² powierzchni

Sposób utylizacji:  zaschnięta farba - odpad budowlany, puste wiadra - śmieci selekcjonowane (plastik) - (szczegółowe informacje nt. możliwości segregowania odpadów można uzyskać w lokalnym Urzędzie)

Wydajność opakowania:   10 l do 60 m²    5 l  do 30 m²     2,5 l do 15 m²

Liczba warstw (pełne pokrycie):  2 - 3 w zależności od m.in. konsystencji farby, struktury podłoża i zastosowanych narzędzi

Temperatura aplikacji:  5÷35°C

Gruntowanie:   zalecane szare mydło „malarskie”, ale można zastosować, inne grunty do podłoży mineralnych

EUH210  karta charakterystyki dostępna na żądanie

SPOSÓB WYKONANIA

Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być nośne (nie pylaste lub łuszczące się) i czyste (pozbawione brudu w postaci kurzu lub tłuszczu). Właściwymi są podłoża mineralne i nasiąkliwe (m.in. tynki mineralne i płyty gipsowo - kartonowe, beton, ale też stare powłoki malarskie) z wyłączeniem tynków wapiennych

Sposób przygotowania podłoża w zależności od jego rodzaju:

stare powłoki malarskie (akrylowe, silikonowe, silikatowe - z wyłączeniem farb glinianych) oraz beton - należy umyć i jednocześnie zagruntować szarym mydłem „malarskim” rozpuszczonym w ciepłej wodzie w ilości 100 g mydła na 10 - 15 l wody (z gruntowanej powierzchni nie należy spłukiwać mydła czystą wodą), zalecany przez nas sposób gruntowania można zastąpić powszechnie stosowanymi środkami do podłoży mineralnych;

płyty gipsowo - kartonowe oraz stare powłoki farb glinianych - przygotować z zastosowaniem powyższych środków, jednak decydując się na zalecane gruntowanie roztworem mydła malarskiego, czynności należy przeprowadzić sprawnie (bez wracania na wcześniej zwilżoną powierzchnię) oraz bez nadmiernego namaczania (używając nie mokrą a jedynie zwilżoną ściereczkę), gdyż podłoże nie jest odporne na „szorowanie na mokro”;

nowe tynki mineralne (gliniane, cementowe, cementowo-wapienne, gipsowe - z wyłączeniem nowych tynków wapiennych) - powierzchnię należy jedynie odpylić przy pomocy odkurzacza ze szczotką.

Natomiast podłoża gładkie i nienasiąkliwe (farby olejne, płyta OSB, sztukateria PCV) należy zmatowić papierem ściernym lub zagruntować preparatem dedykowanym do typu podłoża. W tym przypadku dodatkowo należy uwzględnić konieczność nawet 4 - krotnego malowania.

Przygotowanie farby

Produkt należy ostrożnie (aby nie pylić) wsypać do wiadra z wodą (orientacyjny stosunek objętościowy to 1 cz. farby na 1,3 cz. wody). Następnie mocno zamieszać (zalecane mieszadło elektryczne przez 1-2 min.) i pozostawić do namoczenia na 3 godz. Kolejno mieszać i dolewać niewielką ilość wody, aż do uzyskania konsystencji śmietany. Do malowania pierwszej warstwy zaleca się zastosowanie rzadszej konsystencji uzyskanej poprzez dodanie ok. 30 % wody.

Sposób nakładania farby DEKORACYJNEJ: krótkie (ok. 30 cm) pociągnięcia wałkiem lub pędzlem w różnych kierunkach. Do osiągnięcia wymaganego efektu szlifowanego kamienia (tadelaktu) zalecane jest 3-krotne malowanie. Celem wzmocnienia efektu dekoracyjnego - ostatnią warstwę należy wykonać przy użyciu rozrzedzonej farby (dolewając nawet 30% wody) oraz wykonując mocne otarcia powierzchni stosowanym narzędziem malarskim. Suchość „dotykowa” osiągana po ok. 4 godz. schnięcia (całkowita suchość uzyskiwana jest po ok. 24 godz.). Po ostatecznym wyschnięciu farby, należy strącić niezwiązane ziarenka piasku omiatając powierzchnię suchą szczotką z miękkiego włosia. Ze względu na brak zawartości szkodliwych substancji lotnych w składzie farby glinianej - nie jest wymagane przewietrzanie pomieszczeń podczas malowania. Konsystencja farby regulowana jest ilością dodanej wody. Zaschnięte narzędzia oraz zabrudzenia zmyć wodą (brak odpadów).

Wskazówka

Intensywne efekty dekoracyjne można uzyskać poprzez wykonanie jedynie zwilżoną wodą gąbką (bez zastosowania farby) na przemalowanej i wyschniętej powierzchni dekoracyjnej.

Barwienie

Można stosować wszystkie pigmenty do farb przeznaczonych do pomieszczeń mieszkalnych. Uwaga - sprawdzić ostateczny efekt na małej próbce! Różnice kolorystyczne występujące pomiędzy różnymi partiami produkcyjnymi oraz miejscowe przebarwienia są efektem stosowania naturalnych składników i nie stanowią wady materiałowej.

PIELĘGNACJA

Powierzchniowe i niewielkie zabrudzenia czyścić suchą szmatką (farba nie jest odporna na ścieranie na mokro). Natomiast głębokie oraz duże zabrudzenia należy zmyć mokrą gąbką, a następnie dokonać miejscowego ponownego przemalowania tą samą techniką, a po wyschnięciu, w przypadku różnicy struktur rozetrzeć suchą szmatką.

Przedstawione informacje techniczne nie zastępują konieczności wykonania próby przed zastosowaniem prezentowanych produktów.

Okres przydatności do użytku:  10 lat (od daty produkcji) składniki suche, oraz 6 miesięcy w postaci płynnej (po zmieszaniu z wodą) - przechowywane w szczelnie zamkniętym, oryginalnym wiadrze. Numer partii produkcyjnej stanowi data produkcji na opakowaniu.