Książka używana stan widoczny na zdjęciu 

Rok 1933, Hitler dochodzi do władzy. Niemcy mają się dopiero przekonać, jakie będą tego konsekwencje…

Wprowadzaniu nowego porządku towarzyszą terror, przemoc i gwałt. Szaleją grupy szturmowe SA, członkowie partii nazistowskiej stają się wszechwładni, a to przyciąga wielu łaknących władzy ludzi do wstąpienia w szeregi NSDAP. Jednym z nich jest Konrad Breitbach, który uczy się na pamięć wersów z „Mein Kampf” i staje się gorliwym wyznawcą nowej wiary. Jednak w przeciwieństwie do innych karierowiczów gotowych sprzymierzyć się z samym diabłem dla odniesienia osobistych korzyści, działania Konrada w szeregach zwolenników Hitlera nie są jednoznaczne i przynoszą wiele zaskakujących zwrotów…

08/15

to najsłynniejszy cykl powieści obejmujący historię powstania i upadku III Rzeszy, a także czasy powojenne. Kirst pokazuje w jaki sposób rozpoczęło się nazistowskie szaleństwo i jak możliwe było tak ogromne poparcie Niemców dla Hitlera. Przedstawia straszny, bo prawdziwy obraz społeczeństwa niemieckiego, gdzie niewielu Niemców sprzeciwiało się zbrodniczemu systemowi, który zgodnie z intencją Hitlera miał trwać tysiąc lat.

Pozycja obowiązkowa dla każdego! Powieść o tym, jak było naprawdę. Jak cały naród dał się ogłupić i omanić nazistowskiej władzy Adolfa Hitlera i jego wizji świata.

Hans Hellmut Kirst

urodził się w 1914 roku w Osterode (obecnie: Ostróda) w Prusach Wschodnich, zmarł w 1989 w Bremie. W latach 1933-1945 był zawodowym żołnierzem armii niemieckiej. Brał udział w kampanii wrześniowej, walczył we Francji i na froncie wschodnim. Był świadkiem powstania i upadku III Rzeszy.

Za swoją twórczość uzyskał wiele nagród, m.in. amerykańską nagrodę literacką imienia Edgara Allana Poe. Był członkiem Związku Pisarzy USA i amerykańskiego PEN-Clubu. Napisał 59 książek, z których wiele zostało sfilmowanych.

Łatwo jest odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Niemcy

go nie lubią ( Kirsta)? Dlatego, iż jako Niemiec rozebrał swoich

rodaków z koszul, spodni i butów – nie zostawiając na

nikim i niczym suchej nitki. Ukazał, co sprzyjało temu,

że hitleryzm stał się doktryną realizowaną w Niemczech

w pewnym okresie niemal przez wszystkich.