Polish Movie Poster
Polski Plakat Filmowy

   Original Polish movie poster for film
  
   Title -
Pastorale Heroica
   Poster Designer - Waldemar Świerzy
   Year - 1983
   Size - B1 97x67 cm , 38x27 inch
   Condition - Poster is in very good condition, without any folds or other damage!

GREAT PIECE OF MOVIE HISTORY !!! 
......................................................................................
eule
.............................................................................................................................................................................
This is the original movie poster.


All posters are carefully rolled and shipping in strong cardboard tubes to help ensure safe delivery.
..................................................
See other - Poster
....................................................

See other Poster - Waldemar Swierzy
...........................................................

  

   Waldemar Świerzy  urodził się 9 września 1931 roku w Katowicach, zmarł 27 listopada 2013 w Warszawie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Grafiki w Katowicach, w pracowniach Rafała Pomorskiego i Józefa Mroszczaka (1947-52).

   Od 1965 roku był kierownikiem Pracowni Grafiki Projektowej w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. W 1970 roku prowadził wykłady z grafiki w Hawanie, a w latach 1979-80 wykładał na Uniwersytecie w Meksyku, w 1985 – w Hochschule der Kunste w Berlinie Zachodnim, a w 1994 roku objął pracownię plakatu na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od 1979 roku był przewodniczącym Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie i członkiem AIG - Aliancence Graphique Internationale.

   Od lat 50-tych współpracował z WAG-iem. Swoją działalność artystyczną związał z Centralą Wynajmu Filmów, gdzie stworzył liczne plakaty filmowe. Stworzył około 2000 plakatów. Działalność artystyczna Waldemara Świerzego można podzielić na kilka etapów. W twórczości, która powstawała do połowy lat 50-tych elementy graficzne dominują nad malarskimi. Do połowy lat 60-tych wyraźna staje się przewaga elementów malarskich. Do początku lat 70-tych widoczne są wpływy pop - artu. Natomiast w drugiej połowie lat 70-tych, centralnym elementem kompozycji staje się postać ludzka.

Plakaty Świerzego wyróżniała barwna, dynamiczna kompozycja, duży skrót plastyczny oraz lapidarne ujęcie treści. Charakterystycznym wyróżnikiem jest też przetworzona postać i twarz ludzka (np. „Czerwona oberża” z lat 50- tych lub powstały dwie dekady później plakat do filmu „Bez znieczulenia”). Ciekawym przerywnikiem w jego dorobku jest utrzymany w stylistyce komiksu plakat do filmu „Cała naprzód”. Plakaty autora znajdują sie w kolekcjach na całym świecie, m.in.w: Stedelijk Museum w Amsterdamie, Kunstbibliothek w Berlinie, California University (Berkeley), Deutsche Plakat Museum w Essen, nowojorskim Museum of Modern Art., a także wilanowskim Muzeum Plakatu.

...............................................................................