Książka może nosić ślady magazynowania/transportu

Czy istnieje gen, który od narodzin definiuje człowieka? Albo czy chęć do czynienia zła może być dziedziczna? W odpowiedzi na te pytania należy wrócić pamięcią do czasów wojny, prześladowań i ludzi, którzy całkowicie zatracili człowieczeństwo...


80-letnia Greta Rott wyraźnie cierpi na zaniki pamięci. Jednocześnie podczas odzyskiwania świadomości czuje wyrzuty sumienia z powodu przeszłości swojego ojca - niemieckiego generała SS. Kobieta wie, że mężczyzna skazał na śmierć oraz samodzielnie zamordował wielu ludzi i uważa się za współwinną tych zbrodni. Zdesperowana Greta zaczyna się zastanawiać, czy istnieje coś takiego jak gen zła, który dziedziczą niewinne dzieci. Czy w DNA występuje coś, co kształtuje mroczną stronę każdego człowieka?


W poszukiwaniu odpowiedzi starszej kobiecie pomaga młoda terapeutka Alicja Nowińska. Kobieta wręcza schorowanej staruszce pamiętnik napisany w czasach II wojny światowej. Prowadziła go młoda hrabianka Anna Dunajewska, która trafiła do obozu wraz ze swoją matką. Dziewczyna opisała swoje życie, okrucieństwo, którego zaznała, oraz przemianę zwykłych ludzi w prawdziwych potworów...


Podczas czytania Greta zaczyna utożsamiać się z Anną. Jednocześnie wracają do niej wspomnienia z dzieciństwa podczas trwania okrutnej wojny. Kobieta jest coraz bardziej przekonana o własnej winie i ta świadomość budzi w niej przerażenie i wstręt. Jedyne, czego pragnie przed śmiercią, to przebaczenie i uspokojenie własnego sumienia. Czy będzie jej to dane? I czy jest ktoś, kto mógłby jej przebaczyć? A może wystarczy pogodzić się z samym sobą?


O autorze


Autorem "Córki nazisty" jest Max Czornyj. Pisarz tworzy najczęściej powieści kryminalne oraz thrillery. Do jego najpopularniejszych książek należą: "Zjawa", "Terror" oraz "Najszczęśliwsza".